-
-
-
MarSei Ceramics

Vášeň pro hlínu a láska k řemeslu :)

Srdečně Vás vítáme na našem e-shopu a rádi bychom se Vám těmito slovy blíže představili, abyste měli představu, kdo za značkou MarSei stojí. Jsme manželé, Marťa a Kuba, přátelé nám říkají ‘’Hrníčkovi’’, a společnými silami tvoříme z hlíny vše, co nás napadne. 

Vše začalo koncem roku 2020. Odchod ze zaměstnání rovnal se začátek podníkání. Od počítače ke kruhu. Z korporátu do maličkaté dílničky :). Cíl byl od začátku jasný a přes to tak vzdálený. I když je keramika skvělé hobby, živit se tím, je uplně jiná liga. A já začínala od úplné nuly. Vytočit dva totožné kališky? Přidělat hrnkům ouška stejného tvaru? Na začátku nereálné. Ale asi u dvousetpadesátého hrnku se to zlomilo a já našla cit a pohodu. Zároveň s roustoucím umem stoupala potřeba většího prostoru a více nástrojů. A to byl úkol pro mého Kubu, který sotva dodělal podlahy, začal stavět stůl. Jen co dodělal stůl, začal dělat poličky. Zároveň se postupně začal více a více začleňovat do procesu. Vykládka pece, razítkování, konfigurace eshopu, recyklace hlíny. "Ty by ses mi tu hodil nastálo, bylo by krásný pracovat společně, viď"? Pronesla jsem. Nedalo tomu dlouho, a už to budou dva roky, co v tom jedeme společně. :) 


Fascinovalo nás a stále tomu tak je, co všechno se dá z hlíny vyrobit, a co dokáže vykouzlit glazura. V našem produktovém portfoliu proto najdete jak decentní a nadčasové kousky, tak naopak kousky, které mají ty nejrůznější barevné kombinace nesoucí se jak v sytých, tak i jemnějších přírodních tónech. V každém případě se ale snažíme o to, aby linie a tvary produktů byly co nejvíce jednoduché, minimalistické a plně funkční. I přes to všechno můžete na výrobcích pozorovat přiznanou ruční práci.

Pevně věříme, že si každý kousek tady najde teplý domov a při každém jeho užití Vám vykouzlí úsměv na rtech a zlepší den. Zkrátka doufáme, že ho budete užívate s ještě větším nadšením, než se kterým vzniká, jestli to tedy vůbec jde. :)

Bohužel/bohudík si vše spravujeme sami, občas za pomoci naší rodiny :) . Naše role se v celém procesu mění, vše začíná nákupem materiálu, pokračuje přes zdlouhavý výrobní proces, až po konečné zasílání výrobků přímo Vám domů. Proto prosím mějte na paměti, že nám to občas může chvíli trvat. Řídíme se ale heslem, že na kvalitní ruční práci se vyplatí chvíli počkat.

Děkujeme za Váš čas, že jste náš příběh dočetli a v neposlední řadě za podporu, protože díky Vašim nákupům a zájmu můžeme dělat něco, co nás naplňuje a moc baví.

MarSei logo
Hrníček Martina Seifertová Hrníček
MarSei v médiích

Napsali o nás

Ikona instagram Sledujte náš Instagram